Çukurambar Halı Yıkama

Çukurambar Halı Yıkama 
Çukurambar halı yıkama  firmamız makine ve vakumlu teknikler kullanarak hijyen sağlayan bir özelliktedir.
Yerinde Yıkama Nedir?
Bazı yerlerde, otellerde,  geniş alanlarda, halıların temizletilmesi talebi verilirken taşıma istenmiyorsa yerinde halı yıkama talebinde bulunabilirsiniz. Yerinde yıkama işlemleri pratik anlamda size birçok fayda sağlayacaktır. Örneğin randevu aldığınızda, firmamız belirlenen tarihte sizin tarafımıza verdiğiniz adrese gelerek temizlik yapmaktadır. Bu temizlik işlemlerinde makine ile yerinde temizlik yapılırken fabrika alanındaki gibi titizlikle üretim yapılmaktadır. Firmamızda yerinde yıkama işlemleri için öncelikle toz alınır. Toz alındıktan sonra yerinde yıkama işlemleri yapılması için makine ile köpürtme işlemleri yapılır.  Bu yıkama işlemlerinin akabinde durulama ve kurutma aynı makine üzerinde gerçekleştirilmektedir.  Yerinde yıkama işlemleri iş yerlerinde daha da çok tercih edilmektedir. Halıların yok olması ortamdaki görüntüyü bir süre kötü etkileyeceği için çözümler sunulması adına işlemler yapılmaktadır.
Halı Yıkama Hizmeti Ne Kadar Sürer
Halı yıkama hizmetlerinin süresi çukurambar halı yıkama firmamızda değişebilen bir durumu işaret eder. Halı yıkama işlemleri eğer yerinde yapılacaksa, bu durumda hizmet işlemi,  birkaç saati bulabilir. Tek halıdan fazlası varsa, bu halıların büyüklüğüne de göre personel sayısı belirlenerek çözümler elde edilir. Halı yıkama eğer cami gibi büyük zeminlerde yapılacaksa birkaç günü de bulabilen bir durum olabilir. Yani büyük alanlardaki durum daha kapsamlı şekilde değerlendirilmelidir.
Halı Temizliği İçin Makine Şart Mı?
Halı temizliği makine ile gerçekleşeceğinde, öncelikle senelik temizleme yapılıyor olması önemlidir. Yani halılarınızı her kafanız estiğinde temizletmemelisiniz.  Fabrika alanlarında büyük makineleri kullanarak derinlemesine temizleme yapılmaktadır. Makine temizliği ile elde temizleme aynı değildir. Elde temizleme yapılacağında da yine çok sık yıkanmaması gerektiği de unutulmadan temizlik yapılmalıdır. Bu temizlikte bölgesel lekeleri çıkarmaya odaklanmalısınız. Halınızın yıpranmamasını istiyorsanız, tozunu alarak tek seferlik köpükleme ve yıkama durulama işlemi yapılabilir. Halınızın kendi imkânlarınızla yıkanması durumunda nemli kalmamasına dikkat ediniz. Çünkü kötü kokular halı yüzeyinde yıpranma da demek olabilir. Nem, halıların işleme ayrıntılarına zarar verebilen bir durumdur. Uzun süre kurumaması halinde halınızın yıpranma olasılığı da artacaktır. Çünkü uzun süre nem çürütücü etki yapmaktadır. 
Makineli halının ne zaman gerektiğine bakıldığında, geçmesi mümkün olmayan lekelerde epey faydalı olacaktır. Geçmesi zor lekeler halı diplerinde ancak çok güçlü bir temizleme işlemiyle çıkar. Elde yıkama bu gibi hallerde işe yaramaz. Halı temizleme makinesi sertifikalı ve aynı anda çok yerden gelecek hizmetler sunmaktadır.
Halı Yıkamada Hatalar Neler?
Halı yıkaması yaparken kendi imkanlarınızla yıkamada yanlış ürün kullanmamalısınız. Yani deterjan seçimi ve sert cisim kullanarak halı yıkaması yapılmamalıdır.  Yıkama yapılacak olan halı makineli tesiste özellikle sınıflandırılarak ayrılmaktadır. Bu ayrım yapılmadığında ciddi sorunlar çıkar.   Firma seçiminizi düzgün yapmanız bu açıdan önemlidir. Her yerde ayrım ve seçimler yeterince önemli değildir.  Bu nedenle firmamıza güvenebilir ve halılarınızı güven içerisinde yıkatabilirsiniz. Shaggy halılar, Isparta halıları, halıflikseler gibi birçok halı türünüzü tarafımıza bırakabilirsiniz.
Halı yıkama işlemlerinde firma dışı hatalar daha yaygındır. Çünkü firmalar genellikle halı yıkama tesisi açabilmek için birtakım kurallara uymaktadır.  Sertifikalar açısından hazırlıklar tamamlanınca halı temizleme firması da açılabilmektedir. Makine kullanımı eğitim istemektedir.
Nasıl Firma Seçimi Yapılır?
Halı yıkama firması seçerken öncelikle internet araştırması yapabilirsiniz. Bu araştırma ile beraber firmaları telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. Bilgi alırken firmalara hizmet hakkında sorular sorabilirsiniz. Bu işlemle beraber halı yıkama hizmetleri hakkında en doğru kararı da verebilirsiniz. Bu karar halılarınızın uzun vadede ömrüne katkı sağlar.
 
 
Çukurambar Halı Yıkama Facebook SayfasıÇukurambar Halı Yıkama Twitter SayfasıÇukurambar Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK